تبلیغات
مســـــافر - شهید شیرودی
مســـــافرشهید علی اكبرشیرودی حماسه نامی است كه باید بارها خواند، مردی كه حماسه‌ای بی ‌بدیل در تاریخ از خود به یادگار گذاشت و خود را در كنار ستارگان پر فروغ آسمان دفاع مقدس قرار داد. 

هشتم اردیبهشت، سالروز شهادت عقاب تیز پرواز آسمان ایران شهید سروان خلبان علی اكبر شیرودی است كه ذكر نامش در صفحه پرافتخار تاریخ دفاع مقدس همیشه درخشان است. 

امیر سرافراز ارتش اسلامی سرتیپ خلبان شهید علی اكبر شیرودی، در دی ماه 1334 در شیرود تنكابن به دنیا آمد. وی دوران ابتدایی و دبیرستان را در تنكابن پشت سر گذاشت. سپس به تهران رفت و سپس از طی مراحل جذب در هوانیروز و آموزش خلبانی به اصفهان اعزام شد. 

شهید شیرودی در طول دوران قبل از انقلاب در زمینه‌های مذهبی فعالیت می‌‌كرد و علیه رژیم شاه فعالیت‌هایی را انجام می‌داد. این شهید بزرگوار با سختی و مصائب بسیار تا سوم متوسطه در زادگاهش به تحصیل پرداخت ، سپس راهی تهران شد و همراه با كار به تحصیل خود ادامه داد . 

شهید شیرودی با اتمام تحصیلات متوسطه در سال 1351 وارد ارتش شد و دوره مقدماتی خلبانی را در تهران به پایان رساند . سپس دوره هلی كوپتری كبرا را در پادگان اصفهان دید و با درجه ستوانیاری فارغ التحصیل شد . 

وی پس از سه سال خدمت در ارتش به كرمانشاه رفت وبا شهید كشوری و چند نفر دیگر آشنا شد بطوری كه بیشترین اوقات را با آنان می گذراند و با اوج گرفتن جریانات انقلاب اسلامی شهید شیرودی از ارتشیانی بود كه به صفوف راهپیمایان پیوست و به دستور حضرت امام مبنی بر فرار سربازان از پادگان ها او نیز خارج شد. پس از خروج از پادگان درصدد تشكیل گروهی چریكی بر آمد و با تعدادی از دوستانش در كرمانشاه در این زمینه اقدام كرد تا اینكه امام به میهن بازگشتند و انقلاب به پیروزی رسید . برچسب‌ها:
نوشته شده در سه شنبه 7 اردیبهشت 1395ساعت 06:01 ب.ظ توسط مسافر ... نظرات()|

 


آخرین مطالب
» اربعین حسینی
» میلاد حضرت علی ع
» فاطمیه
» کارت بانکی
» محرم 96
» تلنگر
» حجاب
» عید نوروز
» روز زن
» ذهه فاطمیه
» دهه فجر
» ساختمان پلاسکو
» حجاب
» حجاب
» ماه ربیع


قالب جدید وبلاگ طراحان